Po úvodnom predstavení všetkých prítomných prvú prednášku priniesol Roman Miškov – Použitie lokálnej hliny. Na základe vlastných skúseností rozobral túto problematiku z mnohých aspektov a priniesol zaujímavé zhrnutie a porovnanie práce s použitím lokálnej hliny vs. kupovanej zmesi. Druhým prednášajúcim bol Peter Uhlík z katedry mineralógie, petrológie a ložiskovej geológie UK v Bratislave. Venoval sa téme ílov z geologického a mineralogického hľadiska. Prezentoval aj výsledky analýz vzoriek ílových zemín, ktoré mu doručili členovia ArTURu. Nasledujúci Martin Papež prezentoval výsledky odtrhových skúšok a svojich poznatkov vrámci témy – Prídržnosť hlinených omietok k rôznym stavebným podkladom. Na záver piatkového večera Zuzana Kierulfová informovala o pripravovanej TNI na hlinu, ako stavebného materiálu.
V sobotu ráno otvoril diskusiu o „šlendriánstve“- (lajdáctve) a nedorozumeniach so zákazníkmi Stano Prorok. Zameral sa na poctivý prístup k práci ako spoločnému dielu zo strany remeselníka aj z pohľadu zákazníka. Roman Miškov nadviazal v diskusii na tému – Sieťovanie remeselníkov. Cieľom diskusie bolo nájsť lepšie previazanie regionálnej dostupnosti remeselníkov a zákazníkov. Dopoludňajší blok uzatvorila Markéta Zimová z rodinnej firmy Hliněný dům, ukážkou výrobkov, ktoré majú aktuálne v ponuke a Ľubica Gulašová zo spoločnosti Arterre porozprávala o hlinených zmesiach, ktoré vyrába a novinkách, ktoré v budúcnosti plánuje vyrábať.
Popoludňajšie prednášky začali bohatou prezentáciou Michala Navrátila zo spoločnosti Picas o problematike fľakov na hlinených omietkach, ktorej sa dlhodobejšie venuje. Poslednou témou bola spravodlivá odmena pre remeselníka. Martin Papež, Roman Miškov a Stano Prorok zozbierali dáta z naceňovania práce hlinárov a vytvorili sumár, ktorý otvoril diskusiu na túto tému.
Po dvojročnej prestávke bola príležitosť osobne sa stretnúť a porozprávať sa veľmi obohacujúca a aj vďaka dostatočnému časovému priestoru prebrať do hĺbky aktuálne témy z oblasti hlineného a udržateľného staviteľstva.