Kurzy a workshopy

máj
28
So
Kurz tadelaktu (marockého štuku) @ Ekocentrum ArTUR
máj 28 @ 9:00 – 18:00
Kurz tadelaktu (marockého štuku) @ Ekocentrum ArTUR | Hrubý Šúr | Bratislavský kraj | Slovensko

Príprava podkladu pod tadelakt, nanášanie a úprava povrchu.

Lektorka: Lubka Gulašová

jún
4
So
Seminár s maliarkou Irenou Ráček. Ekologické použitie archaických farieb (hlinených) @ ekocentrum ArTUR
jún 4 @ 9:30 – 17:00
Seminár s maliarkou Irenou Ráček. Ekologické použitie archaických farieb (hlinených) @ ekocentrum ArTUR | Hrubý Šúr | Bratislavský kraj | Slovensko

Lektorka: Prof. Irena Ráčková, maliarka, Sitzendorf / Rakúsko /www.irena-racek.at

Seminár je vhodný pre: remeselníkov, umelcov, pedagógov všetkých škôl (základná, stredná a všetky školy s umeleckým zameraním)

Po tisícročia sme si z prírody brali hlinky a prírodné látky na miešanie farieb, spojív a lepidiel. Tieto receptúry sa predávali z generácie na generáciu. Irena Ráček chce svojim seminárom naviazať na túto tradíciu, ktorá bola v Európe prerušená industrializáciou.

Program seminára:

V seminári sa naučíte tieto techniky:

  • Vodová farva s čerešňovou klovatinou
  • Pastelové kriedy z hlinených pigmentov a čerešňovej klovatiny
  • Vaječná tempera
  • Škrobový lep
  • Lep zo žitnej/ražnej múky
  • Kazeinové spojivo z tvarohu a jedlej sódy
  • Vápenné kazeinové spojivo
  • Pivná lazúra
  • Fixácia fermežou z včelieho vosku

Práca s farbami zeme nás umeleckou cestou učí zaobchádzať so zemou – pôdou zodpovedne a umožní nám poznať jej hodnotu v mnohých aspektoch života.

V niektorých krajinách Afriky sa farbami zeme maľuje dodnes. V Mauretánii, Senegale,

Mali, Pobreží slonoviny, Ghane a v Nigérii výlučne ženy maľujú ich obydlie tradičnými

farbami. Tieto farby miešajú z farebných hliniek a organických spojív priamo na mieste.

jún
18
So
Súčasná bioarchitektúra v podaní Gernota Minkeho a Wernera Schmidta @ Stará tržnica
jún 18 @ 17:00 – 20:00

Prednášky sú adresované nielen architektom, inžinierom a študentom, ale aj všetkým záujemcom
o zdravé bývanie a prírodné materiály.

Prezentujúci:
Gernot Minke (www.gernotminke.de)
Werner Schmidt (www.atelierwernerschmidt.ch)

Cena:    12 €     (Študenti, dôchodcovia, ZŤP  5 €)

Jazyk:   Anglický

Predaj vstupeniek na: www.ticketportal.sk

Gernot Minke (DE)
Emeritný profesor Kasselskej univerzity v Nemecku, kde počas svojho pôsobenia založil “Výskumné laboratórium pre experimenálne staviteľstvo” a viedol viac ako 40 výskumných projektov v oblasti stavania z hliny, slamených balov, bambusu, s využitím zelených striech a princípov nízkonákladového stavania. Je priekopníkom ekologickej architektúry a vo svete je známy ako architekt kupolovitých a klenbových štruktúr z hliny a slamených balov. Jeho kniha “Building with Earth” (Príručka hlineného staviteľstva) bola vydaná v deviatich jazykoch. Zborník jeho diel bol vydaný v nemčine a španielčine.

Werner Schmidt (CH)
Jeden z najzaujímavejších súčasných švajčiarskych architektov. Navrhuje nezvyčajné a inšpiratívne stavby. Od r. 2000, po realizáciách stavieb z veľkých slamených balov vo Švajčiarsku, Nemecku a Južnom Tirolsku, získal medzinárodné uznanie. Najdôležitejšie aspekty Schmidtovej práce sú kreativita, zníženie negatívneho dopadu stavieb na životné prostredie, alternatívne stavebné techniky s využitím prírodných materiálov, smerovanie k sebestačnosti a kvalita života v budovách. Nedávno vyšla kniha o jeho tvorbe.

bioarchitektura

letak Minke a Schmidt seminar ANGL

 

Najbližšie udalosti
máj
28
So
9:00 Kurz tadelaktu (marockého štuku) @ Ekocentrum ArTUR
Kurz tadelaktu (marockého štuku) @ Ekocentrum ArTUR
máj 28 @ 9:00 – 18:00
Kurz tadelaktu (marockého štuku) @ Ekocentrum ArTUR | Hrubý Šúr | Bratislavský kraj | Slovensko
Príprava podkladu pod tadelakt, nanášanie a úprava povrchu. Lektorka: Lubka Gulašová
jún
4
So
9:30 Seminár s maliarkou Irenou Ráček... @ ekocentrum ArTUR
Seminár s maliarkou Irenou Ráček... @ ekocentrum ArTUR
jún 4 @ 9:30 – 17:00
Seminár s maliarkou Irenou Ráček. Ekologické použitie archaických farieb (hlinených) @ ekocentrum ArTUR | Hrubý Šúr | Bratislavský kraj | Slovensko
Lektorka: Prof. Irena Ráčková, maliarka, Sitzendorf / Rakúsko /www.irena-racek.at Seminár je vhodný pre: remeselníkov, umelcov, pedagógov všetkých škôl (základná, stredná a všetky školy s umeleckým zameraním) Po tisícročia sme si z prírody brali hlinky a prírodné látky na miešanie farieb, spojív a lepidiel. Tieto receptúry sa predávali z generácie na generáciu. Irena Ráček chce svojim seminárom naviazať na túto tradíciu, ktorá bola v Európe prerušená industrializáciou. Program seminára: V seminári sa naučíte tieto techniky: Vodová farva s čerešňovou klovatinou Pastelové kriedy z hlinených pigmentov a čerešňovej klovatiny Vaječná tempera Škrobový lep Lep zo žitnej/ražnej múky Kazeinové spojivo z tvarohu a jedlej sódy Vápenné kazeinové spojivo Pivná lazúra Fixácia fermežou z včelieho vosku Práca s farbami zeme nás umeleckou cestou učí zaobchádzať so zemou – pôdou zodpovedne a umožní nám poznať jej hodnotu v mnohých aspektoch života. V niektorých krajinách Afriky sa farbami zeme maľuje dodnes. V Mauretánii, Senegale, Mali, Pobreží slonoviny, Ghane a v Nigérii výlučne ženy maľujú ich obydlie tradičnými
jún
18
So
17:00 Súčasná bioarchitektúra v podaní... @ Stará tržnica
Súčasná bioarchitektúra v podaní... @ Stará tržnica
jún 18 @ 17:00 – 20:00
Súčasná bioarchitektúra v podaní Gernota Minkeho a Wernera Schmidta @ Stará tržnica | Bratislava | Slovensko
Prednášky sú adresované nielen architektom, inžinierom a študentom, ale aj všetkým záujemcom o zdravé bývanie a prírodné materiály. Prezentujúci: Gernot Minke (www.gernotminke.de) Werner Schmidt (www.atelierwernerschmidt.ch) Cena:    12 €     (Študenti, dôchodcovia, ZŤP  5 €) Jazyk:   Anglický Predaj vstupeniek na: www.ticketportal.sk Gernot Minke (DE) Emeritný profesor Kasselskej univerzity v Nemecku, kde počas svojho pôsobenia založil “Výskumné laboratórium pre experimenálne staviteľstvo” a viedol viac ako 40 výskumných projektov v oblasti stavania z hliny, slamených balov, bambusu, s využitím zelených striech a princípov nízkonákladového stavania. Je priekopníkom ekologickej architektúry a vo svete je známy ako architekt kupolovitých a klenbových štruktúr z hliny a slamených balov. Jeho kniha “Building with Earth” (Príručka hlineného staviteľstva) bola vydaná v deviatich jazykoch. Zborník jeho diel bol vydaný v nemčine a španielčine. Werner Schmidt (CH) Jeden z najzaujímavejších súčasných švajčiarskych architektov. Navrhuje nezvyčajné a inšpiratívne stavby. Od r. 2000, po realizáciách stavieb z veľkých slamených balov vo Švajčiarsku, Nemecku a Južnom Tirolsku, získal medzinárodné uznanie.
Newsletter
Chcete od nás občas dostať do elektronickej schránky súhrn aktivity na našom webe? Stačí zadať Váš e-mail!